24. 1. 2022 | 11:54
You are here:  / Červená barva v módním průmyslu

Červená barva v módním průmyslu

Barvy a střih oděvů hrají dominantní roli v módním průmyslu. Lidé zkrátka vybírají své ošacení především z těchto dvou hledisek. Musí dobře padnout a odpovídat našemu vkusu, který určuje především barva, nebo jejich vzájemná kombinace. Mnozí z nás jsou dokonce schopni přimhouřit oko nad nevhodným materiálem, jen když bude ladit barva podle našich představ.

žena s úsměvem vleže

Barvy souvisí s lidskou aurou

Každá lidská bytost vyzařuje jemnohmotnou auru. Někteří senzitivní jedinci jsou schopni za určitých okolností auru dokonce vidět. Aura souvisí s tzv. čakrami a ty symbolizují jistou vibraci ve vztahu k oblasti těla, v níž se nachází. Tedy např. žlutá odpovídá třetí čakře – energetickému kanálu, který zásobuje břišní krajinu – tenké střevo, dvanácterník, slezinu, slinivku, játra a žaludek. Modrá se vztahuje k hlasivkám, hrtanu, k jícnu a k průduškám a přímo ovlivňuje schopnost hovorové řeči, hlasového projevu a zpěvu.

Červená jako symbol sexuality

Zajímavé postavení má v lidském těle oranžová a červená barva. Zejména červená, která je tzv. základní čakrou, spojuje lidskou bytost se zemí, s jejím hmotným tělem a má primární vliv na rozmnožování a funkce pohlavních orgánů.

Na francouzské univerzitě South Brittany byl proveden průzkum, kterého se zúčastnilo 120 studentů. Ti byli rozděleni do čtyř skupin a každá z nich si půl minuty prohlížela fotografie jedné a téže studentky. Každá ze skupin však měla k dispozici fotky této dívky v jinak barevném tričku. První v bílém, druhá v zeleném, třetí v modrém a čtvrtá v červeném. Cílem výzkumu bylo zjistit míru atraktivity a výsledky byly jednoznačné. Červené tričko zvítězilo na celé čáře, ve hře byla i ochota k sexu na prvním rande a rozhodně se v tomto případě nikdo nepřikláněl k dívce oblečené do bílého nebo zeleného trika. 
veselá bruneta

Pokus pak pokračoval hodnocením atraktivity podle délky sukně nebo výstřihu a výsledky byly více než zajímavé. Přednost měly takové fotky, kde byla dívka oblečena v červené barvě, i když byl výstřih nebo délka šatů mnohem delší, než např. hluboký dekolt a minisukně zelené nebo bílé barvy.


3.7/5 - (3 votes)