Teď je ten pravý čas

V lednových plískanicích je těžké myslet na to, že už za pár měsíců oprášíme zapomenuté plavky, sandále a sluneční brýle. Je tomu ale přesně tak. A právě nyní je ten správný čas si začít plánovat, kam letos vyrazíte. Že jezdíte každý rok na to samé místo, a nemáte zájem na tom cokoli měnit. I tak byste se měli podívat na to, co cestovky dnes nabízejí. Dnes jsou totiž v nabídce „first minute“. Jinými slovy, pokud už jste naprosto rozhodnuti, kam chcete jet, tak už nyní jsou v nabídce zájezdy do vašich nejoblíbenějších destinací. A to s výraznou slevou! Chorvatsko, Itálie nebo třeba Tunis? No jasně. A o pár tisíců levněji, než kdybyste je kupovali v dubnu. Leden a únor jsou také ideálním časem k nákupu v případě, že chcete jet do konkrétního hotelu. Termíny v těch nejpopulárnějších komplexech se rychle plní, tak ať vás někdo nepředběhne.

moře
 
O zájezdy byste se také měli začít zajímat v případě, že chcete jet do míst, do kterých platí vízová povinnost. Asie, Amerika nebo třeba Austrálie nabývají mezi Čechy na popularitě a velvyslanectví před prázdninami doslova praskají ve švech. Takže abyste si ušetřili čas a nervy, podejte si žádost už nyní. V létě vám bude ještě v pohodě platit, a vy už budete letenky kupovat v klidu. A pokud byste vízum náhodou nedostali, budete mít dost času vymyslet náhradní plán. Není také na škodu si již nyní zarezervovat vstupenky do těch nejznámějších světových památek nebo třeba restaurací? Že si nebudete objednávat stůl pět měsíců předem? Ale právě tak dlouhé jsou čekací lhůty v těch nejlepších světových podnicích.

pláž
 
I pokud nevíte, kam jet, ale ani se nechystáte žádat o vízum, rozhodně si nabídky cestovek pročtěte. Načerpáte inspiraci a na chvíli alespoň v myšlenkách utečete od šedivé reality. Uvařte si horký čas nebo si naopak umíchejte exotický koktejl, pohodlně se usaďte a relaxujte s pohledem na pláže a modré nebe.