Gymnastický míč 75 cm je víceúčelová pomůcka pro děti i pro dospělé

Gymnastické míče se prodávají hlavně jako cvičební a rehabilitační pomůcka. Můžeme je však perfektně využít i jako prostředek, který likviduje chronický stres a zabírá na deprese.

Gymnastický míč proti stresu

Házejte si s ním – jistě znáte z hodin tělocviku medicimbál. Ten je velký a těžký a slouží k posilování svalstva ke zlepšení koordinace pohybů. Toho však docílíte i větším gymnastickým míčem. Házejte si s ním ve dvou a uvidíte, jak účinné a zábavné cvičení to je. Můžete jej vyhazovat i do výšky, nebo s ním házet o zem a chytat jej. A když jej podhustíte, budete to mít o něco těžší. Házení však provádějte tam, kde nemůžete nic poškodit, nejlépe na zahradě nebo v parku.

gymnastické míče

Seďte na něm, ale rozumněgymnastický míč 75 cm může nahradit židli bez opěradla, ale v rozumné míře. Neposkytuje sice úlevu páteři a nepodporuje její správné zakřivení, ale dá se na něm pohupovat a takto relaxovat a houpání pánve na měkkém podloží je příjemné jako forma jistého antistresu. Vyzkoušejte si to třeba při práci na počítači, uvidíte, že vás lehce rozptýlí a vylepší náladu.

Válejte se po něm – další způsob boje proti stresu je povalování se po něm. Vpředu a vzad, ze strany na stranu, můžete vleže míčem koulet po stěně nohama i rukama, pohazovat s ním tak, aby se od stěny odrážel, zkrátka si s ním pohrát jako malé děti. Každý velký míč je svým způsobem antistresová pomůcka, ať s ním děláte cokoli.

dívka na míči

Cvičte podle svého uvážení – jakákoli kulová plocha je tzv. ideální energetickou konfigurací, a pokud si to uvědomíme, můžeme toho využít v náš prospěch. Cvičit s míčem se dá ve stoje, v sedě, vleže, v jakékoli poloze nám poslouží jako odvalovací pomůcka přiložená ke zdi nebo položená na zemi. Nebojte se experimentovat a vyzkoušejte si různé cviky, které se prezentují na Internetu, ale vždy se řiďte vlastním pocitem, zda vám cvik vyhovuje, ulevuje, nebo naopak obtěžuje.