Jaké přílohy zvolit v dietě?

Jestliže se snažíte zhubnout nějaké to kilo, pak je primárně důležité, aby bylo vaše tělo v kalorickém deficitu. Co to znamená? Jednoduše to, že váš denní příjem kalorií je o něco málo nižší, než je váš výdej.

To ovšem neznamená, že byste se nutně museli vzdát vašich oblíbených pokrmů. Právě naopak! Pokud bude vaše strava i v dietě pestrá a na jídlech si budete pochutnávat, pak je šance, že si režim udržíte a vyhnete se nechtěnému jojo efektu, daleko větší.

Mnoho lidí se rovněž domnívá, že pro úspěšné hubnutí je nutné vzdát se veškerých příloh a také pečiva, což je velký omyl. Tyto potraviny si můžete dopřávat i v dietě. Pojďme se společně podívat jak na to!

přílohy v dietě

Kvalita a množství jsou klíčové!

Jak je již napsáno výše, pro úspěšné hubnutí je nutné zůstat v mírném kalorickém deficitu. Pokud jste tedy milovníci těstovin, pak si je s klidnou hlavou můžete dopřát, ovšem v menší míře, tak abyste stále dodrželi svůj jídelní plán. Důležité je zaměřit se rovněž na kvalitu příloh. Místo klasických těstovin sáhněte raději po celozrnných, které obsahují větší množství vlákniny, takže vás zasytí na mnohem delší dobu.

Zelenina a konjakové těstoviny

Skvělé přílohy bez kalorií BMI Kalkulačka můžete vykouzlit také například ze zeleniny. Vyzkoušejte výborné cuketové nudle, které jednoduše vytvoří pomocí škrabky. Místo klasické rýže můžete do svého jídelníčku zařadit například rýži z květáku, jež má mnohem méně sacharidů a více vlákniny.

italské těstoviny

Do diety se skvělé hodí také konjakové nudle, které se vyrábí ze stejnojmenné rostliny. Jejich nespornou výhodou je to, že jsou velmi nízkokalorické, takže si je můžete dopřát i v poměrně velkém množství. Tyto těstoviny nemají zvláště výraznou chuť, proto je dobré do vody při vaření přidat například bio bujón či vaše oblíbené koření. Jedinou nevýhodou této potraviny je její cena, která je ve srovnání s klasickými přílohami poněkud vyšší. Na druhou stranu představují skvělé oživení vašeho jídelníčku.