Pokládka podlahy

Pamatuji si, jak jsem s tatínkem chtěla dělat doma podlahu. Vůbec jsem nevěděla, jak se podlaha dělá, tak jsem to chtěla vidět. Tatínek měl s sebou pomocníka. Byl to náš soused. Soused už dělal podlahu čtyřikrát, takže se v tom skvěle vyznal. A tatínek právě takového pomocníka potřeboval. A aby toho nebylo málo, tak si ještě povolal raději svého bratra, mého strýce. Takže na novou podlahu byli tři lidi. A já taky, jenomže já jsem byla pouze jako divák, protože já se v této práci vůbec nevyznám. Bylo mi asi dvanáct let. Nebo třináct let Jenomže mě tato práce velmi zajímala a říkala jsem si, že třeba v budoucnu se mi to bude hodit. Vždyť jistě víte, kolik žen je už samostatných. Třeba jedna moje kamarádka má maminku, která žije už šest let sama.

Otec je pracovitý.

A ona si opravdu se vším vystačí sama. Je to docela obdivuhodné. Ale abych se vrátila k tatínkovi. Tatínek bude potřebovat přechodku na vnitřní závit z pvc-u. Vůbec jsem nevěděla, co to přechodka vnitřní závit pvc-u znamená. Tak jsem se tatínka zeptala a ten mi to všechno vysvětlil. Ale abych byla upřímná, tak jsem stejně to moc nerozuměla. Žádná přechodka vnitřní závit PVC-U mě vůbec nezůstala na mysli a nevěděla jsem, co to vůbec znamená. Tatínek řekl, že se to dává jak k podlaze taky k různým těmto stavebním pracím. Stejně jsem z toho nebyla nějaká chytrá.

Podlaha byla jako puzzle.

A pak jsem raději seděla na židli a koukala jsem se, jak dělají podlahu. A musím říct, že mně to připadalo jako puzzle. A bylo to docela zajímavé a myslím si, že bych tohle v klidu zvládla taky. Jenomže když jsem si zkusila dát jednu plovoucí podlahu, tak to dopadlo špatně. Tatínek musel všechno opravovat a docela se na mě zlobil. Od té doby se budu jenom dívat. A vy byste si troufli na pokládku nové plovoucí podlahy? Víte, ono to není jen tak jednoduché. Musíte mít opravdu přesné oko a pevné nervy.