Oblečení pro miminko

Připravujete se na příchod vašeho miminka? Tak to se určitě na to, až budete pořizovat výbavičku. Miminko toho nepotřebujeme mnoho, ale když si spočítáte, co vše potřebuje, budete zajisté překvapeni. Stačí navštívit obchod s kočárky a hned budete o desítky tisíc lehčí. Každopádně bez kočárku se většinou neobejdete a navíc na chození na procházky s kočárkem se těší nejen rodiče miminka, ale také babičky a dědové.

oblečení pro miminko

Kromě kočárku, autosedačky a dalších nezbytných věcí budete pořizovat především kojenecké oblečení. Oblečení pro miminka se vyrábí v několika velikostech a v obchodech a na internetu koupíte nepřeberné množství bodyček a dupaček. Pro miminko jsou nejvhodnější body s dlouhým nebo s krátkým rukávem. Body mají v rozkroku zapínání na patentky, takže přebalování je velmi jednoduché. Body jsou praktická především proto, že se miminku nevyhrnují a chrání mu tak záda, která jsou stále zakrytá. Na nohy si pořiďte dupačky nebo polodupačky. Dupačky mají zapínání na na ramínkách, takže udržují v teple i bříško. Pozor si ale dejte na správnou velikost dupaček. Malé dupačky mohou deformovat prstíky na nožičkách. Oblíbené jsou proto tzv. polodupačky. Jsou to vlastně takové tepláky, které však mají plné ťapky, takže miminko nepotřebuje ponožky.

miminka si hrají

Na noc jsou vhodné bavlněné overálky, které mají zapínání na zip nebo na patentky, takže noční přebalování je velice praktické a rychlé. Do chladnějšího počasí si můžete pořídit různá trička nebo košilky, které jsou na knoflíčky nebo mají zapínání u krku. Hlavou utíká nejvíce tepla, takže miminku kupte alespoň dvě bavlněné čepičky. Jako svrchní vrstva dobře poslouží plyšový overal, v zimě teplá kombinéza. Jestliže si nejste jistí, jestli jste dobře miminko oblékli, řiďte se teplotou za krkem. Někdy má miminko studené ruce a nohy, ale pokud má krásně teplý zátylek, miminku zima není. S oblékáním to nepřehánějte, miminko totiž ještě nemá vyvinutou termoregulaci, takže se může snadno přehřát.