Dopřejte si relax

Relaxace je v dnešní době v podstatě nutností. Pokud si jí nedopřejete aspoň jednou za čas, tak je možné že se objeví nějaký problém, který bude problém řešit. Relaxace nás totiž dostává do psychické ale i fyzické pohody. Způsob relaxace si samozřejmě volíme každý dle toho, jak nám to vyhovuje.

žena ve vířivce

Aktivní relaxace/odpočinek

Aktivní relaxace se týká většinou sportu, pohybu, chůze, turistiky a podobně. Jsou mezi námi lidé, kterým více vyhovuje pohyb, ba i velké fyzické vypětí, které jim pomůže dostat z hlavy vše, co potřebují. Pokud mezi ně patříte, zahrňte fyzickou aktivitu, která vám vyhovuje, do pravidelného režimu. Relaxace je potřebná i preventivně, počítejte s tím tedy a fyzickou aktivitu můžete i střídat, dle toho jak vám vyhovuje. Někomu stačí běh, jiný potřebuje boxovací pytel. Výhodou aktivní relaxace je to, že prospívá našemu tělu, udržujeme se v kondici a zároveň se u toho cítíme dobře. A to je velice důležité. Je dobré občas zařadit i relaxaci pasivní, protože nejen naše mysl ale i naše svaly si potřebují pořádně odpočinout.

vířivka u domu

Pasivní relaxace/odpočinek

Pasivní odpočinek či relaxace má spoustu podob. Relaxace v jogínských pozicích, odpočinek u televize, čtení, háčkování, pletení a jiné ruční práce, poslech hudby… Spousta lidí řeší relaxaci wellnessem nebo třeba domácí vířivkou. Domácí vířivka chce údržbu, pravidelnému čištění vířivek se bohužel nevyhneme a proto spousta lidí volí ty, co jsou k dispozici ve wellness centrech a různých lázních. Nebojte se je vyhledat, pokud nemáte možnost mít je doma. Stejně tak vám může posloužit třeba i sauna, která je na domácí použití opravdu finančně nákladná. Pokud patříte k těm, co si nedokážou najít čas na odpočinek, pak je dobré na tom začít pracovat, ideálně hned, tak abyste předešli závažnějším problémům kvůli nedostatku odpočinku. Odpočinek je totiž jednou z našich základních potřeb.