10. 6. 2023 | 17:30
You are here:  / Byznys / Nevěra neznamená konec manželství

Nevěra neznamená konec manželství

Každý manželský pár čas od času může projít krizí, ostatně nástrah nabízí náš svět mnoho. Nevěra mezi manželi je tedy poměrně častým jevem a mnoho manželských párů ji takzvaně neustojí a dospějí k rozvodu. Nevěra je totiž velmi bolestivá pro podváděného z manželů. A je jedno, zda se jednalo o jednorázový úlet a pomatení smyslů nebo o paralelní vztah s někým jiným. Nevěra bolí a ubližuje stále stejně. V současném uspěchané době nemáme na partnera tolik času, každý buduje kariéru, musí být flexibilní, aby podával nejlepší výsledky, anebo naopak tráví v práci mnoho času, aby uživil rodinu. Dnešní doba je složitá, uspěchaná a také velmi sobecká. Mnoho lidí myslí nejdříve na sebe a své potřeby a poté až na partnera.

face-1370955_960_720

Z mnoha vztahů vyprchala úcta a ohleduplnost. Je stále složitější jen tak se zastavit, vše vypnout a trávit čas s partnerem a rodinou. To se nám podaří mnohdy pouze 1x nebo 2x do roka při společné dovolené a i tam nás pronásledují sociální sítě a podobné poutače naší pozornosti. Lidé již často sedí vedle sebe a místo toho, aby byli jeden pro druhého a povídali si, tak se každý věnuje svým záležitostem na mobilu, tabletu a podobně.

consulting-1739639_960_720

Člověk po mnoha letech manželství snadno odolá svodům jiné osoby, jež mu nabízí vzrušení a dobrodružství, anebo se zkrátka zamiluje do někoho jiného. V obou případech vyvstává v současném manželství problém, který je potřeba řešit. Pokud jste z našeho hlavního města nebo okolí, anebo odkudkoliv z České Republiky, doporučujeme vám navštívit manželskou poradnu v Praze. Zkušený odborník vám poradí, jak se s celou situací vyrovnat, jak si najít s manželem zpět společnou cestu životem, jak mu odpustit, anebo naopak, jak vztah ukončit s gracií, bez hádek a negativních dopadů. Nevěra je velmi složitá a těžká životní situace a žádný z nás by jí neměl řešit sám, ale využít možnosti konzultací u odborníka, který opravdu pomůže.