Mějte průběh stěhování pod kontrolou

Pořiďte si papírový blok

V dnešní době plné výpočetní techniky a mobilní komunikace to svádí k tomu, vše si zapisovat do elektronického diáře. Je to pohodlné a hlavně stále při ruce, protože mobilní telefony máme většinou někde po kapsách nebo v kabelce či kufříku. Vyměnili jsme zkrátka papírový diář za elektronický, ale to není úplně v pořádku. Papírový záznamník nic nenahradí, protože o tamní zapsaná data nikdy nepřijdete.

kartonové krabice

Pořiďte si před přípravou na stěhování v Praze Stehovani-mamut.cz nelinkovaný, docela obyčejný papírový záznamník, formátu A5, a tam si zapisujte všechny zajímavé myšlenky, co vás v souvislosti se stěhováním budou napadat. Ve formě zápisníku je to navíc přehlednější, https://www.eon.cz/o-nas/aktuality/novy-zakaznicky-portal-energie24-je-prehlednejsi-a-uzivatelsky-prijemnejsi listování v něm je i příznivější na psychiku, a takto budete mít stěhování pod kontrolou mnohem lépe, než s mobilem.

krabice na stěhování

Buďte se stěhovací firmou v kontaktu

Ideální je, pokud domluvíte osobní schůzku, kde si objasníte veškeré podrobnosti, a vše si opět zapisujte do zápisníku. Ptejte se na to, jak se bude rozmontovávat nábytek, zda vám firma vypomůže i přestěhovat kompletní kuchyň, zda zvládne přemístit i skříň na míru a v nové místnosti ji nainstalovat, ptejte se, jak nejlépe balit věci, do čeho zabalit domácí spotřebiče, jak balit květiny, jak se budou stěhovat koberce, aby se nepřehýbaly, a zda si firma poradí i v nepřízni počasí.

Ověřte si pár dnů před stěhováním, zda platí domluvený termín, nezapomínejte také zajistit parkovací místo pro stěhovací vůz a do zápisníku si pište všechny administrativní úkony, co na vás čekají v souvislosti se změnou bydliště. Možná budete potřebovat zařídit nové doklady, možná novou nájemní smlouvu, smlouvy s dodavateli energií, s bytovým družstvem či společenstvím vlastníků atd.

A co je hlavní – začínejte s přípravami s větším předstihem, než je obvyklé, klidně i šest týdnů před stěhováním, tím více pak bude času na vše ostatní a výrazně také snížíte vliv stresu, který při stěhování obvykle bývá.