Víte na co máte nárok?

Pamatujete si, když jste byli malí a šli k paní doktorce pro injekci, nebo jste byli opravdu hodně nemocní, tak jste dostali obrázek? Nebylo jich mnoho druhů, takže vytvořit si celou sbírku nebylo nijak obtížné, ale bylo to takové milé gesto. Bolestné funguje u dětí spolehlivě, nejen obrázek, ale jakákoliv sladkost, kterou maminka vytáhne po nějakém zákroku u lékaře jako zázrakem odfoukne bolest.

zlomenina

Pro nás dospěláky funguje bolestné trochu jinak. Kdo je trochu předvídavý, a hlavně pokud je v rodině jeden tím hlavním, kdo vydělává peníze, měl by být dobře pojištěný. Výpadek příjmu je velice vážný problém pro celou rodinu. Bolestné v tomto případě není úplatek, aby nás to méně bolelo, ale abychom vyplacením odškodnění aspoň částečně nahradili příjmy, které v důsledku úrazu nastanou. Samozřejmě záleží na tom, co a jak si pojistíme, a jestli nelžeme, že jsme si zlomili nohu na schodech v domě, když jsme si zlomeninu přivodili při riskantním freeridu na lyžích. Pokud se nám stál úraz při dopravní nehodě, pracovní úraz, ale i při běžném sportování a máte-li úrazové pojištění, tak máte právo na odškodné či bolestné. Ne vždy je ale vyplacení odškodného dle našich představ a nechceme obviňovat pojišťovny, ale může se stát, že nám opravdu nevyplatí, na co máme nárok. Zde je na místě kontaktovat firmu, zabývající se problémy odškodění a prozkoumávání pojistných smluv.

zlomenina

Stal se vám úraz s trvalými následky, nebo dokonce někdo z vašich blízkých příbuzných v souvislosti s úrazem zemřel? V první fázi vyrovnávání se se situací určitě nemyslíte na nějaké odškodné, a může se stát, že pojišťovně odsouhlasíte, co vám jako odškodění nabídne. Nemusí to ale být vždy přesně podle podmínek ve smlouvě a vy možná máte nárok na vyšší částku odškodnění. Pokud jste poctivě platili pojistné částky, nenechávejte své peníze pojišťovně.