Levné ubytování v Českých Budějovicích vás zve na prohlídku malebné oblasti Jižních Čech

Kdokoli si zajistí levné ubytování v Českých Budějovicích, má obrovské pole působnosti na výlety po okolí. Sdílíme s vámi tento názor na základě osobních zkušeností zcela záměrně, neboť si dobře uvědomujeme, čím nás dovede toto krajské město okouzlit, a spolu s ním i nedaleké turistické cíle.

Pokud dáváte přednost historickým skvostům, jistě si nenecháte ujít prohlídku náměstí Přemysla Otakara II. A spolu s ním i výstup na vrchol Černé věže. Odtud pak snadno přehlédnete historickou zástavbu a možná vás to inspiruje k návštěvě dalších míst, jako je hvězdárna, park Stromovka, Masné krámy, anebo stezka podél Vltavy, vedoucí až k novogotickému zámku Hluboká nad Vltavou.

centrum Českých Budějovic

Jízdu na kolech podél řeky však můžete nasměrovat i opačným směrem, proti proudu, až vás to zavede k bývalému hradišti Třísov, ke zřícenině hradu Dívčí Kámen, ke klášteru Zlatá Koruna, k zámku a historickému jádru města Český Krumlov, k hradu Rožmberk nad Vltavou a ke klášteru Vyšší Brod. Tyto památkové objekty patří k nejkrásnějším v celé Evropě a právem také k nejnavštěvovanějším.

městský park

Neměli bychom však zapomínat ani na přírodní scenérie, kterých je tu opravdu bezpočet. Máte na vybranou mezi kopcovitou a velmi působivou krajinou Blanského lesa, s nejvyšším vrcholem Kleť, a mezi Třeboňskou pánví. Třeboňsko je rovněž nesmírně překrásný kout naší země, zušlechtěný a přetvořený generacemi rybníkářů z období renesance. Naleznete tu několik rybničních soustav, střídající se remízky, hluboké lesy, louky a pastviny s vodní plochu rybníků, potoků, řek, říček a umělých stok. Za slunečného počasí je to velmi romantický zážitek, procházet se tu pěšky nebo projíždět na kole, a co víc, z centra Českých Budějovic je to jen zhruba dvacet minut cesty autem.

Uvažujete-li tedy o své dovolené alespoň trochu v předstihu, a nechcete se tam rozhodně nudit, pobyt v této lokalitě vám můžeme vřele doporučit.