Proč je americká hypotéka bez registru populární

V současné době je na trhu tak velká nabídka hypotečních úvěrů, že pro laika a může být obtížné se v tom orientovat. Některé nabízí banky, jiné zase nebankovní společnosti. Mezi ty druhé patří i americká hypotéka bez registru. Ta u nás patří bezesporu mezi ty populárnější, a není divu. Koneckonců nabízí výhody, které ostatní nemají. Které to jsou?skládání hypotéky

V první řadě se pojďme podívat na to, co to vlastně hypotéka je. Jedná se o účelový úvěr, který je určen na koupi nebo rekonstrukci předem dané nemovitosti. Může jí být dům, byt nebo i stavební parcela. Taková je základní definice veškerých hypoték, od těch bankovních po ty nebankovní.

Ta americká má však několik zvláštností. V první řadě zde není potřeba ručitel. Velmi často není nutné ani prokázání příjmu, i když výjimky zde existují. Proč je to takto nastavené? Z jednoho prostého důvodu, člověk totiž ručí předmětnou nemovitostí. Ta se až do úplného splacení stává majetkem společnosti, která hypotéku poskytla, ač dlužník ji samozřejmě může běžně užívat.

To je výhodné pro lidi, kteří nechtějí do půjček zatahovat své příbuzné nebo přátele, nýbrž chtějí vše zajistit sami. Takto se nemusí bát, že je v případě problémů stáhnou sebou. Jistě, daný dům či byt bude legálně jejich až za několik let, možná i za více než deset, ale to je jen malá cena, kterou za tuto výhodu zaplatí.představa nového domu

Možná jste si všimli, že název byl americká hypotéka bez registru. Co to znamená? Registrem se v tomto případě rozumí registr dlužníků, kde jsou zapsáni všichni, kdo mají nějaké oficiální dlužné pohledávky. Může se jednat o zpožděnou platbu, nebo přímo neplacení. Slouží především bankám k tomu, aby si ověřily, zda žadatel o půjčku není neplatič a zda již nemá naděláno mnoho dluhů.

Z výše řečeného je pak jasné, proč si tento typ hypotéky stále získává na popularitě. Je to její dostupnost široké veřejnosti, která by byla v bance odmítnuta. I tito lidé tak mají možnost mít nové bydlení a žít ve vlastním.