Peněz musí být dostatek

Kolikrát se jenom lidé snaží, pracují třeba i od rána do večera a k tomu se uskromňují, ale přesto nemají dost peněz! Je https://slovnik.seznam.cz/cz-en/%3Fq%3Dzoufale to sice smutné, nemělo by tomu tak být, ale prostě to tak v mnoha případech je. A dotyční se někdy musí s takovou realitou smířit, protože zkrátka není vyhnutí. Ne vždy se splní to, co by si lidé přáli.

Jenže všechno má své meze. A tak se sice dá do jisté míry uskromňovat, omezovat se ve výdajích a oželet třeba i vše, co není zase až tak moc důležité a nezbytné, ale chudoba, do které se kdekdo z nás může dostat, už nemusí být snesitelná.

filipínské peso

A když máme peněz už tak zoufale málo, že nevíme, co si počít, jak zaplatit vše, co se prostě platit musí? Pak se někdy musíme rozhoupat a jít si někam vzít půjčku. Abychom měli aspoň na to podstatné i v době, kdy se nám na to peněz nedostává.

Jenže co se stane, když v naprosté finanční tísni požádáme o bankovní a třeba nejen bankovní půjčku? Ano, tušíte správně. Často naši žádost zamítnou s tím, že jsme neprokázali schopnost půjčené peníze také splatit. Což se dalo také očekávat, protože banky své žadatele zase tolik neznají a hodnotí je tedy jen podle jejich ekonomických poměrů, které bývají i tristní.

cizí měna

Jenže peníze jsou potřeba i potom. A když je člověku nepůjčí v jedné finanční instituci, musí to zkusit někde jinde. Třeba i u nebankovní společnosti. A to proto, že vybere-li se za pomocníka nebankovní hypotéka, ví žadatel vlastně hned, na čem je. Ví, zda a kolik peněz může dostat, ví, zda uspěje. A může si být jist i tím, že to bude výhodné. Protože u nebankovní hypotéky dáváme my žadatelé do zástavy nemovitost, abychom přesvědčili o své ochotě splácet, a díky tomu dostaneme peníze i tehdy, když by nám je jinde nepůjčili. A o to přece jde. O to, že my lidé potřebujeme někoho, kdo by nás v případě potřeby vytáhl z bídy. A dal nám šanci zase normálně žít.