Otestujte si vodu v bazénu

Kontrola vody v domácím bazénu je velice důležitá. Zejména, pokud v ní skotačí malé děti. Zkažená voda by mohla neblaze působit nejen na jejich pokožku, ale vyvolat i některé jiné obtíže. Děti si přeci také sem tam „loknou“, když se více rozdovádí. Možná, že by mohl někdo podotknout, že by přeci děti poznaly, jestli je voda zkažená. To je omyl.

  • Pro děti, které milují vodu, není tento živel nikdy příliš studený a ani zkažený.
  • Vždycky bude voda tak akorát.
  • Určitě má mnoho rodičů tuto zkušenost.

učitelka plavání

Prostě, pokud bychom bazén včas nezazimovali, tak je docela možné, že by se tam naše děti koupaly ještě v listopadu. A určitě by byla voda stále docela teplá.

Jednoduchá pomůcka, ale velká služba

Přes léto se ale většinou kontrolují i jiné hodnoty nežli jen teplota vody. Je potřeba sledovat pH v bazénu.

  • Jestliže se vaše soukromé koupaliště využívá běžným způsobem, pak se doporučuje kontrola jednou za čtrnáct dnů.
  • Pokud víte, že je zatížení vyšší, pak se musí zvýšit i frekvence kontrol.

Kvalitní bazénový tester https://www.chlorito.cz/tester-bazenove-vodyvám prozradí, jestli už nezapočal nějaký nežádoucí proces, který by zapříčinil zhoršení kvality bazénové vody. Zvolit si můžete jednoduchý měřič, nebo si pořídit kombinovaný. Na tom lze stanovit, jaká by měla být ideální hodnota pH. Jestliže využíváte k udržování kvality bazénovou chemii na bázi aktivního chlóru, pak byste určitě uvítali právě ten kombinovaný tester. Na tom poznáte nejen hodnotu pH, ale i aktuální koncentraci aktivního chlóru či bromu.

maličký bazén

Tester si můžete pořídit buď kapkový nebo tabletový. Kapkový tester vám navíc prozradí, jaká je momentální tvrdost vody neboli alkalita. Do obou druhů testerů je možné dokoupit náhradní náplně za výhodné ceny. Kromě toho je v každém balení podrobný návod k používání a správnému testování bazénové vody.