Opravit či zahodit?

Záleží na ceně přístroje, záleží na tom, co to je ale také jaké jsou možnosti. Pak je nutno volit postup dle všech těchto kritérií. Ten první je naprosto jednoduchý a znamená přístroj prostě vyhodit a koupit nový. Ten druhý, zkusit si dojednat opravu. Což dnes není snadné, protože výrobce dělají vše proto, aby byla oprava nemožná. Různě zalisované věci, ke kterým se nijak nelze dostat jsou nyní naprosto běžnou záležitostí, takže vám v opravně prostě řeknou, že je věc skutečně neopravitelná.

Není tomu jinak ani v případě počítačů notebooků a tak dále. U těchto věcí je určení závady o to složitější, že může být jak hardwarové, tak softwarové a pokud už je tedy hardwarové, může být na kterékoli komponentě, která je ve stroji ukryta.

Vnitřní část PC

Amatérské opravy zde moc nezmohou, zcela jistě nemáte doma měřící přístroje a asi ani potřebné znalosti. Samozřejmě, že výměnu RAM zvládne i šestileté dítě, ale musí mít novou a vědět co dělá.

PC Beroun je schopno závadu určit, ale samozřejmě i opravit, popřípadě vám nabídne nový stroj. Ten zde umí sestavit tak, jak si budete přát a pokud ve starém počítači máte nějakou práci nepřijdete o ni. Tedy v případě, že není vadný pevný disk, ale závada byla na něčem jiném. Samozřejmě že za jistých okolností se dají vaše data zachránit i z poškozeného harddisku, ale je to zdlouhavé, náročné na čas, a pro vás i pak na finance.

V PC Beroun mají vše potřebné k diagnostice, a to rychlé diagnostice, takže na opravu nebudete zbytečně dlouho čekat. Ale s nějakou dobou se počítat musí. Je to dáno právě množstvím možností závady, jak již výše zmíněno.

Harddisk

Přesto garantují opravu do 48 hodin, nebo se pokusí ji odstranit ihned, třeba i u vás doma. Cena vám bude sdělena rovnou.

V rámci údržby svého PC si můžete u téže firmy nechat stroj vyčistit, což by se mělo občas udělat. Jeho životnost tím můžete prodloužit.