Křehké klíčky si zamilujete

Už jste někdy ochutnali křehké a křupavé mungo fazolky? Pokud ano, tak vám jistě zachutnaly, protože tuto šťavnatou pochoutku dokáže jen málokdo odmítnout. Tím spíše, že se jedná o výživnou stravu, která vaše tělo zásobí hromadou důležitých vitamínů a jiných hodnotných látek!
Nicméně něco takového zdaleka neplatí pouze pro mladé výhonky mungo fazolí https://www.nakliceno.cz/mungo/. Svému zdraví prospějete i v případě, kdy se pustíte do konzumace jiných druhů mladých výhonků rostlin, ať už si zvolíte libovolný druh. A to, že máte z čeho vybírat, potvrzují desítky druhů semen, které jsou k dostání ve specializovaných prodejnách s potřebami pro klíčení semínek.
pokojové rostliny

Skvělá zábava pro všechny generace

Pokud se obáváte, že byste se kvůli hrsti chutných klíčků museli nějak složitě lopotit, tak už se bát nemusíte. Je to právě naopak, protože tuto výživnou a zdravou úrodu získáte až překvapivě snadným způsobem.
Vlastně nemusíte udělat víc, než vložit semínka do nádoby a pravidelně je prolévat vodou. To je vše. Jistě uznáte, že něco takového zvládne opravdu každý. A když péči o semínka a následně i o mladé rostlinky svěříte svým dětem, tak uvidíte, že je to bude velice bavit.
klíčky

Co budete potřebovat?

Nebude toho vůbec mnoho. Nepostradatelnou potřebou každého, kdo se do pěstování mladých výhonků pustí, jsou samozřejmě semena. Ta by měla být maximálně kvalitní, měli byste mít jistotu o jejich spolehlivém původu a o tom, že nejsou nijak chemicky ošetřená.
A mimo semen vám jistě přijde vhod i speciální nádoba na klíčení semínek.
Volit můžete mezi sklenicí a miskami na klíčení, a váš výběr bude záležet nejvíce na tom, jak intenzivně se klíčení semínek hodláte věnovat. V každém případě, oba dva druhy nádob jsou vyrobeny ze zdravotně nezávadných materiálů, a chytře vymyšleny tak, aby se vám s nimi pracovalo co nejlépe.
V každém případě vás váš nákup nevyjde navíc, než na několik málo sto korun – je to zkrátka investice, která se vyplatí.