Tejpováním k úlevě i zdraví

Dnes má lepení neboli tejpování úplně jiný rozměr. Využití těchto metod, aniž by byla omezena pohyblivost, je velmi rozsáhlé. Tejpovací pásky oproti obyčejným lepicím páskám jsou pružné, elastické a hlavně vydrží tam, kde mají až několik dní. Zpevní a lehce zafixují problematické části těla, navíc podpoří krevní oběh i lymfatický systém, čímž se sníží otoky a krevní výrony. Přinášejí velkou úlevu.
Fitness pomůcky
Tohle všechno významným způsobem ovlivňuje efektivní regeneraci pohybového aparátu. Metoda tejpování se používá v různých situacích, jako jsou bolesti šlach i svalů, páteře, ramenních a kolenních kloubů, při nesprávném držení těla, u syndromu karpálního tunelu, nebo třeba v případě tenisového lokte. Dále jsou také využívány při prevenci chronických onemocnění pohybového a kloubního aparátu.
Rozvojem procedur lepení tejpů se přišlo velmi rychle na to, že varianty aplikace jsou mnohem širší než jen pouhé ošetřování svalů. Sportovní elastické pásky umí pomáhat při odbourávání bolestí ve svalech i kloubech. Nejen že podporují lepší funkci, ale také mají velmi pozitivní vliv na rychlejší hojení.
Tejpovací páska
Správné označení je kineziologický tejp, v anglickém jazyce Kinesiology tape. Kinesiotaping má kořeny v Koreii a Japonsku a používání se datuje od sedmdesátých let minulého století. V těchto zemích se nacházejí i sídla vůdčích výrobců tejpů v dnešní době.
Podstatou metody je udržet zdraví na určité úrovni nebo jeho obnovení v pohybu a svalové aktivitě. Svaly a šlachy jsou zásadní jak pro pohyb těla, tak pro udržení správné tělesné teploty. Pokud správně nefungují důsledkem přetíženosti, oslabení nebo pohmoždění chronicky, nebo delší dobu, je pravděpodobné, že následuje celá řada hlubšího poškození a onemocnění.
U kineziologických pásek je klíčová jejich pružnost, pevnost a také přilnavost. Správná kombinace všech prvků pak blahodárně účinkuje na kompletní pohybový systém.
Na trhu je velký výběr značek v různých cenových kategoriích. V nabídce jsou i varianty pro děti, které disponují jemnějším lepidlem. Co se týče vodních sportů, jsou pásky naopak se silnějším lepidlem.
Výrobci nedávno přišli s novějším typem, který je označen jako ICE Tape. Tyhle pásky jsou vyrobeny z umělého hedvábí a jejich velkou předností je, že vůbec nepřijímají vodu oproti bavlně.