Kdo brzo nahradí nezaměstnané?

Neobsazená místa chtějí dnes firmy obsadit zahraničními pracovníky – důvodem jsou zase peníze. A konečné si mnoho našich firem uvědomuje to, jak je důležité si vychovat své vlastní pracovníky v profesích, které budou nutně v budoucnosti potřebovat. Od školy, vyučení, až po ten nejvyšší stupeň vzdělání. A některé firmy v současnosti už ví, jak si tyto pracovníky podchytit a připoutat.
podnikatelé světa
Co stojí za úspěchem firem, které prosperují?  Jsou to především kvalitní a dobří pracovníci, kteří svou práci odvádějí zodpovědně.
Firmy se dnes konečně předhánějí v tom, aby si kvalitního pracovníka získala. Nejenom nabídkou s vyšší mzdou, různými benefity, ale i přístupem. Nabízejí i dobré zázemí, dobré podmíněna pracovišti, což je pro každého zaměstnanci určitě hodně důležité. 
Nezaškodí trochu vzpomínek k výročí něžné revoluce.
  v  Pokud si pamatujete dobu těsně po rozdělení Česko – Slovensko, tak to začalo vypadat tak, že mnoho zavedených podniků šly do privatizace a mnoho z nich skončilo s výrobou. Předtím byly podniky v bývalém Československu převážně rozděleny tak, že na Slovensku byl hlavně tzv. těžký průmysl, kde se vyráběly hrubé díly, a dokončovací práce byly v Čechách.
šipka ekonomiky
Navíc na Slovensku byl před rozdělením států zbrojařský průmysl zastaven a to vedlo k opravdu velké nezaměstnanosti. Výmluv kvůli tomu bylo hodně. V Čechách se to vnímalo samozřejmě jinak, ale po rozdělení na tom Slovensko bylo po dlouhou dobu skutečně špatně.
  v  A i tak v mnoha regiónech naší země byl předpoklad, že práce bude dost, protože se zde usadily zahraniční firmy, které nabízely práci. Byly to tak zvané „montovny“, které většinou zmizely za pár let hned, jakmile jim skončily „daňové prázdniny“. Samozřejmě že lidé byli rádi, že mají práci, i když se museli naučit něco jiného a za pár korun. Protože tam, kde předtím pracovali, tam se místa zrušily.
  v  Byli jsme pro zahraniční firmytou lacinou pracovní silou, kterou ve své zemi neměli.
A v současnosti, po 25 letech,už lacinou pracovní silou být nechceme.
 
 
Nahradí nás imigranti  a roboti…