Jedna z nejsilnějších zbraní světa

Za peníze se dá koupit mnoho věcí. Záleží, co je kdo ochoten prodat. Někteří prodávají svá těla, někteří úctu, poctivost a mnoho dalších. Je to vlastně i ukázka charakteru, jestli si nás někdo dokáže „koupit“ či ne. V nesčetném množství případů veřejných soutěží například na architektonické zakázky se vyskytovalo minimálně podezření na podplacení. Těmto věcem by se mělo určitě vyhýbat, jelikož vítězný návrh pak nemusí být ani zdaleka ten nejkvalitnější. Objevuje se i čím dál tím více případů, kdy si lidí koupili vysokoškolský titul. Myslím si, že něco si koupit je jednoduché, ale nenaplňuje to člověka zážitky z té cesty, která vedla k jejich koupenému výsledku. Tito lidé mají jen hotový produkt a nevidí, co se skrývá za ním.

 hromada amerických dolarů
Peníze nás ovlivňují ale i ve všedním životě, aniž bychom si to plně uvědomovali. Když jdeme nakupovat, tak vyhlížíme žluté cedulky s nápisy sleva a častokrát se rozhodneme pro méně kvalitní produkt, který je za „zvýhodněnou cenu“ místo toho abychom si koupili nějaký kvalitní, který je sice na první pohled dražší, ale tím že je kvalitnější, tak třeba vydrží 20x déle než ten levnější výrobek.
Supermarkety velmi ovlivňují to, jak nakupujeme. Je v nich totiž vše na jednom místě, a to je velmi pohodlné. Stačí si jednou zajít na tržnici a porovnat ceny, které jsou tam s cenami v supermarketu. Zjistíte, že ty z tržnice jsou výhodnější a také máte záruku, že si kupujete zboží přímo od toho, kdo ho vypěstoval a není ta například zelenina zbytečně napuštěna všelijakými pesticidy a chemikáliemi. Na tržnici se také dá velmi lehce nakupovat bez zbytečných plastových obalů, což je další plus pro naši planetu.

mince v dlaních
Je jen na nás pro to, co se rozhodneme. Jestli se necháme penězi ovlivnit natolik, že touhou po jejich získávání budeme úplně zaslepeni a dáme v sázku i to nejcennější co máme.