World Of Warcraft

V minulosti jste jistě o hře World Of Warcraft slyšeli a není ani divu, protože je celosvětově známá a našla si oblibu u spoustu hráčů. Hra byla vyvinuta společností Blizzard Entertainment, jako tomu bylo i u předchozích dílů. Předvedena na trhu byla již v roce 2004 a pouze na platformy Microsoft Windows a Mac OS X. V Evropě přišlo World Of Warcraft na trh až v polovině února roku 2005.

herní postava – troll

Jedná se o fantasy MMORPG počítačovou hru. MMORPG je zkratka pro herní žánr. Je to online hra pro více hráču z fiktivního prostředí a za fiktivně vymyšlené hrdiny. Připojení mezi hráči je spojeno internetem. Oficiální servery hry se dělí do následujích kategorií: evropské, americké, čínské, jihoasijské a tchajwanské. Servery se pak dělí do dalších kategorií (tzv. realmy). Při zakládání Vaší postavy budete mít vše na výběr.

V samotné hře se pak Vaše postava bude volně pohybovat ve virtuálním světě, setkávat se a bojovat s jinými hráči. Do cesty Vám také příjdou NPC postavy, což jsou různě smyšlené herní postavy, které neovládá žádný hrač, ale sám počítač. Nějaké z nich budou určené k zabíjení, ovšem ostatní jsou určeny ke splnění úkolů. Postava Vám zadá nějaké úkoly neboli questy, díky kterým budete získávat zkušenosti a objevovat celý herní svět. Ve hře World Of Warcraft, zkráceně WOW je nyní k dispozici na výběr z třinácti ras. Rasy se dělí do dvou skupin, podle toho za jakou stranu bojují. Ve hře proti sobě bojují dvě znepřátelené strany a to Aliance a Horda. Každá z těchto ras má své přednosti a určitě se nedají určit na dobro a zlo. Také si budete ve hře muset zvolit své povolání. Každé povolání má své specifikace, jiné zbraně či jiná kouzla. A to není zdaleko vše co na Vás čeká, ale to už si vyzkoušejte sami na vlastní kůži.
herní klávesnice

Rozhodně tato hra stojí za vyzkoušení a o tom také jistě svědčí rekord v Guinessově knize rekordů za nejpopulárnější MMORPG hru.