Jsou rohové jídelní sety pohodlné?

Málokdy si to uvědomujeme, ale obvykle talířům či hrnkům nevěnujeme přílišnou pozornost. Prakticky jediná chvíle, kdy se staráme o jejich vzhled či barvu, je během jejich koupě. Při běžném používání už je nám obvykle jedno, zda je bílý, černý, nebo se vzorem. Toto však ani zdaleka neplatí o tvaru.venkovní rohový jídelní set

Jsme zvyklí na to, že většina našeho nádobí je kulatá. Napadlo vás někdy, proč tomu tak je? Není to jen nějaký výmysl nebo móda, má to svůj účel. Proto jsou nejrůznější rohové jídelní sety Nábytek elegance tak málo prodávány. A zvlášť to platí u hrnků, ještě více, než u talířů.

Kulatý tvar totiž umožňuje naaranžovat jídlo přesně tak, jak potřebujeme, bez ohledu na to, z které strany jej nakládáme. A co je ještě důležitější, umožňuje jednoduché seškrábnutí zbytků. Všimněte si, že pokud máte hranaté nádobí, pak pokud například seškrabujete zbytky do koše, jsou rozprostřeny po celé jedné straně.

Naproti tomu u kulatého tvaru je tomu jinak. Tam se slijí do jednoho bodu, je s nimi tedy jednodušší manipulace. Všimněte si, že i talíře, které skutečně mají okraje rohové, mají svůj střed obvykle kulatý. Je tomu tak právě z výše popsaných důvodů. A pokud půjdete do jakékoliv restaurace, zjistíte, že ani tam se tento druh nádobí příliš nepoužívá.

Pokud jde o hrníčky, tak zde je situace poněkud jiná. Jelikož nemají takové velké rozměry jako běžný talíř, není ani tak rozhodující, kudy vylévané zbytky potečou. Navíc je vždy možné lít je v rohu, což je ještě snadnější, než u klasického kulatého tvaru, neboť veškerá tekutina se slije právě do tohoto jednoho bodu. Zdálo by se tedy, že by měly být populární a prodávané. Ale ačkoliv je na trhu najdeme, kupuje si je jen málokdo. Proč?dodávkový rohový jídelní set

Odpověď je jednoduchá: naše ústa nejsou uzpůsobena pití z hranatého předmětu. Rohem pít nemůžeme, a pokud pijeme stranou, pak se tekutina rozlije po celé délce. A málokdo z nás má tak široká ústa, aby pojal celý hrnek. Výsledkem je, že bude téct mimo pusu a kapat na podlahu.

Proto je lepší, když zůstaneme u léty prověřené kulaté klasiky. Koneckonců jsme k ní pracovali celý náš vývoj, nebo ne?