Preferoval bych parfém

Kdyby k vám někdy někdo přišel, řekl vám, co přesně obnáší alkyl-nitrit, butyl-nitrit, isobutyl-nitrit nebo amyl-nitrit, a poté vám nabídl, že vám ho dejme tomu odsype trochu do vašeho jídla či nápoje, jsem si skoro jist, že byste dotyčného buď coby slušně vychovaní odmítli nebo ho coby neslušně vychovaní poslali do nikterak libozvučných míst. A nebyl by ani důvod se vám divit. Protože tyto látky jsou v případě konzumace jedovaté a mohli byste tak lehce skončit v péči lékařů. A možná byste už ani doktory nepotřebovali.

Kdyby vám pak někdo řekl, abyste si k těmto látkám přičichávali a přivodili si tím třeba poškození sliznice dýchacích cest nebo v horším případě i snížení imunity, zachovali byste se určitě stejně. Stejně jako kdyby vám ten nabízející řekl něco dalšího, jako že vám po této chemii může prudce klesnout krevní tlak, zrychlit se tep, vzniknout vyrážka nebo podráždění kůže atd. To by vás určitě nenadchlo. A spíš byste si řekli, že na to může kývnout jedině vyslovený blázen.

modrá kůže

Jsem přesvědčen, že by byl takovýto váš názor správný. Ale přesto se vždycky najdou lidé, kteří něco takového nejen konají, ale činí tak i ze své vlastní vůle, dobrovolně. A ještě za to platí.

Proč?

Od sedmdesátých let minulého století se totiž traduje, že se dá toto chemické čistidlo kůže využívat i jinak, alternativně. Nejprve se tak stalo v gay komunitě, ale pak se přidali i heterosexuálové, a ti začali poppers, tedy ony výše zmíněné sloučeniny, používat i jinak. Tak, jak se o tom pochopitelně v návodech nepíše. Protože by byly nepříjemnosti.

sloní kůže

A tak se dnes prodává něco takového hlavně v sexshopech. A určitě tu nejde o to, aby si zde lidé kupovali poppers kvůli čištění svých kožených předmětů. Spíše si pořizují tento ‚osvěžovač vzduchu‘, který jim prý prokazuje i určité intimní služby. Jež by ale podle mě měly zůstat hodně intimní. Tak, aby se o takovém bláznění s oněmi chemickými prevíty pokud možno už nikdo nedozvěděl.