Cesta na dovolenou

Chystáte se na dovolenou s dětmi? Vyrážíte autem někam do kempu nebo až do Chorvatska k moři? Jedete autem, a tak víte, že prostory auta nejsou nafukovací a potřebujete sbalit vše potřebné minimálně na týden. Samozřejmě je prioritou sbalit oblečení sobě i dětem, a to na každé počasí, které během týdne může nastat. A pro děti toho vzít pro jistotu ještě víc, protože pravděpodobnost, že se umažou a zašpiní je veliká. Další hromadou, která se musí vlézt do auta je jídlo. Češi jsou zvyklí si brát s sebou téměř vše, aby na dovolené v cizině ušetřili, ale platí to i pokud jedete do kempu. Vždy je lepší mít zásoby, pokud nemáte zaplacenou plnou nebo polopenzi.

dovolená

No a zbude-li v autě nějaké místo, tak se doplní hračkami pro děti. Jedeme-li k moři, tak tam budou potápěčské ploutve, brýle a šnorchl. Možná i nafukovací lehátko nebo člun.

Na co ale hlavně nesmíte zapomenout je sportovní náčiní, aby se děti zabavily. Určitě se hodí vzít s sebou balón, a to jak na kopání, tak i nafukovací. Také frisbee čili létající talíř nezabere moc místa a dá se s ním užít plno srandy. Pokud je stále ještě v autě místo, přiberte i rakety badminton, a nezapomeňte na košíčky. Badminton je sport, při kterém si protáhnete celé tělo a mohou si ho zahrát jak dospělí, tak děti.

dítě v sedačce

Nabalit věci do auta na celý týden vaší dovolené, to je každoroční trauma v nejedné rodině a ať to naplánujete sebelíp, pravděpodobně stejně něco zapomenete doma.

Pokud vyrážíte na dlouhou cestu k moře, dobře zvažte, jak děti po cestě v autě zabavíte. Určitě nechcete celou cestu poslouchat to typické: kdy už tam budem? Někdo volí cestu v noci, aby děti spaly, někdo riskne cestu ve dne a děti se pokusí zaujmout hrou nebo pohádkou na tabletu. Ať tak či tak, přejeme vám šťastný dojezd do vaší cílové destinace a krásné počasí po celou dobu vaší dovolené.