Co se může přihodit při stěhování


Stěhování celého bytu nebo domu bývá velkou životní změnou, zásahem do zaběhnutého životního rytmu a stylu a není to záležitost na pár hodin, kdy se jen přemístí předměty z jednoho prostředí do druhého. Předchází tomu celá řada přípravných prací a po nastěhování přichází na řadu další záležitosti, jako je vybalování, rozmístění nábytku, administrativní úkony a zprovoznění spotřebičů. Jaké nepříjemnosti vás mohou potkat, jestliže je podceníte nebo na ně zapomenete?

kartonové krabice

Časový press – když nestíháte a jste doslova v jednom kole, prožíváte poměrně silný emotivní tlak, jinými slovy stres. V takových okamžicích pak na něco zapomenete, pokazíte, poškodíte nebo ztratíte a to může samotné stěhování Praha http://www.odnesto.cz/levne-stehovani-praha/ proměnit v nepříjemnou honičku. Vytvořte si raději větší rezervu, balte věci klidně i měsíc dopředu, v poklidu si s měsíčním předstihem rezervujte termín u stěhovací firmy, zajistěte místo pro parkování a proveďte nezbytné administrativní úkony v souvislosti s pronájmem, dodavateli energií, vymalováním bytu, pokládkou podlahové krytiny, rozebíráním nábytku atd. Čím dříve začnete, tím lépe všechno zvládnete.

přenášení krabic

Fyzická únava – stěhováci vás ušetří od toho nejhoršího výdeje energie a alespoň vám zbude na to ostatní, především na vybalování věcí z krabic a všechny práce spojené s vytvořením nového domova. Fyzický pohyb vám sice prospěje, ale nic se nemá přehánět, abyste neskončili v nemocnici s úrazem nebo v důsledku oslabené imunity s nějakou virózou.

Deprese – depresivní nálada se obvykle projeví krátce po nastěhování, kdy spousta věcí ještě není na svém místě, jste už unavení a ještě je před vámi mnoho práce. Nezapomínejte proto na pravidelné procházky nebo projížďky na kole na čerstvém vzduchu, na zdravé pokrmy se spoustou zeleniny, na doplňování hořčíku třeba minerálkou Magnesia, a na setkání s lidmi, kteří vás povzbudí a mají vás doopravdy rádi.