Betonové ploty – rychlá výstavba, dlouhá životnost, elegantní vzhled

Oplocení zahrady lze provést mnoha způsoby. Jedním z nich je i moderní řešení v podobě prefabrikovaných betonových segmentů. Výhodou je rychlost výstavby a zhotovení na zakázku dle individuálních požadavků zákazníka. Jaké výhody tato řešení ještě nabízí?kamenná zeď

Proč jsou betonové ploty současným hitem

Žádný cement, žádné vápno a písekbetonové ploty se montují z jednotlivých bloků podobně jako stavebnice. Ty jsou vyrobené s přesností na milimetry, jedná se o tvarové betonové odlitky, které není třeba spojovat způsobem, srovnatelným s výstavbou klasické cihlové zdi. Odpadá tedy nutnost připojení míchačky na třífázovou zásuvku 380 V a zajištění dalších pracovních pomůcek pro zpracování běžných pojivových směsí (písku, vápna a cementu).
Minimální údržba – dřevěné a kovové ploty vyžadují pravidelnou údržbu, což bývá náročné nejen po finanční stránce, ale především časové. Někteří lidé to řeší svépomocí, kdy provádí odstranění starých nátěrů a zhotovení nových, někdy je nutné měnit jednotlivé díly, případně provádět odstranění koroze. S plotem z betonu tyto starosti odpadají. Velmi dobře odolávají náporu deště, větru, mrazu a sněhu, což oceníte zvláště na západní a severní straně pozemku, odkud nejčastěji přichází škaredé počasí.betonový plot
Dlouhá životnost – v návaznosti na minimální údržbové práce bychom měli vyzdvihnout i jejich velmi dlouhou životnost v horizontu desítek let. Je přibližně srovnatelná se zámkovou dlažbou, a to na rozdíl od dlažebních profilů není namáhána pěší chůzí či pneumatikami dopravních prostředků.
Zajímavý vzhled – jestliže se podaří zvolit vhodnou barvu, strukturu vzorku, tvar zakončení a výšku, případně členité prvky, může se stát doslova ozdobou zahradní parcely. Zvláště tehdy, sladíte-li jeho vzhled s okrasnými dřevinami, s trávníkem, pergolou, zahradním altánem nebo užitkovou částí zahrady. Část plotové konstrukce lze pokrýt popínavými rostlinami a vytvořit zajímavá zákoutí vhodná k odpočinku.