Příliš temná místnost není to pravé

Známe takových bytů spoustu. Nevíme, jestli byly vybudovány v éře temna, kdy se nesvítilo nebo jim socialismus ukradl kabely spolu s odchodem sovětských vojsk. Ale každopádně existují domácnosti, které prostě nesvítí. A to je špatně. Pokud ještě nemáte udělánu pořádnou „světelnou infrastrukturu“, tak byste ji měli co nejdříve zařadit mezi jedny z vašich priorit. Kdo by to byl řekl, že ano? Jsme ve dvacátém prvním století a stále si nedokážeme s něčím takovým poradit. Spousta lidí ani nepokládá dostatečné osvětlení místnosti jako příliš důležité.
žárovky u okna.jpg
A) Někteří lidé prostě nesvítí
Ať už je to tím, že většinu času stráví v práci nebo jinde, nebo tím, že chtějí „šetřit“, vždycky se najdou takoví, kteří by nejraději měli doma tmu. Je to zvláštní, ale takovým stačí rozsvítit na chodbě a klidně si vystačí v celém bytě. Někdy toho ani není třeba – lidé prostě jdou spát dřív, nepracují ani nemají žádné extra domácí aktivity.

B) Nemají to zařízeno
Tihle svítí, ale zase je všechno špatně. Není to jenom tím, že mají jedno světlo na celý obývák, ale ještě k tomu všemu je to nekvalitní žárovka, která žere spoustu energie. Není se za co stydět, někdy je prostě nejdříve dodělat jiné věci. Ale pokud chcete doma pracovat nebo si jenom posedět u sklenky vína, může se nedostatečné osvětlení ukázat jako jeden velký problém.
noční fotografie budovy.jpg
Článek doslova ozařuje své čtenáře novými poznatky, které se jistě budou hodit každému, kdo by se chtěl dozvědět něco více.
Co je však ohromně důležité, tak je to, že si takto kazí lidé oči. Nebo je spíše rychleji unavují. Pokud se nerozhodnete spát, tak ve tmě napínat oči a neustále zaměřovat na objekty, natož pak na písmo, se může ukázat jako neskutečná zátěž pro oči. Může to také ve výsledku způsobit zhoršení zraku – přesně proto se vždycky naši rodiče zlobili, když jsme se snažili číst ve tmě.