Přeprava balíků

Blíží se asi největší nákupní šílenství v roce – Vánoce. A protože stále více lidí častěji a častěji nakupuje zboží přes internet, musí si ho nechat nějakým způsobem dopravit domů. Těch možností se naštěstí nabízí víc. Ovšem člověk si i tak může naběhnout. Zvlášť, pokud si nepřečte zavčasu recenze na některé spediční společnosti.
papírové krabice

Jak poslat balík

Pokud jsme my ti odesílatelé, záleží na nás a na penězích, které chceme do přepravy investovat. Jsme-li kupující, jsme závislí na nabídce prodávajícího. Někdo posílá přes více společností a někdo pouze přes jednu. Těch prvních případů je naštěstí více a můžeme si většinou vybrat. Podle našich zkušeností a podle ceny.
· Českou poštou
Zde můžeme vybírat z balíku do ruky nebo na poštu. První možnost doručí až domů a pokud máte rozumné doručovatele a hodné sousedy, nechají Vám balík u nich, i když nebudete (většinou) doma. Cenově se jedná většinou stále o nejdražší variantu.
· Spediční společností
Výhodná možnost pro ty, kterým nemá balík kdo převzít, protože často doručují v odpoledních hodinách. Je jich na trhu povícero – PPL, DHL, DPD, Toptrans,…. Je dobré si nejdříve vyhledat recenze, než uděláte sami nějakou špatnou zkušenost. Mně se nejlépe osvědčila PPL, kteří jsou rychlí, spolehliví, dají vědět přibližný čas a řidič předem volá. Nejhůře jsem dopadla s Toptrans, které bych v žádném případě nedoporučila. Doručovali na úplně jinou adresu, spletli si vesnice stejného jména a to 2x za sebou. Řidič se nenamáhá zavolat a přibližný čas doručení Vám nesdělí ani náhodou.
lepenkové krabice
· Na výdejní místo
Často nejlevnější varianta a výdejní místa jsou dnes hojně rozšířena ve větších i menších městech. Zajisté znáte Zásilkovnu nebo Uloženku.
· Na prodejnu
Objednáváte-li zboží například z lékárny, která má síť po celé republice nebo má internetový obchod kamenné prodejny, můžete si vyzvednout zboží zdarma tam.