Konferenční stolek, věrný pes

Malý, velký, ze dřeva, kovový, skleněný, z kombinace materiálů, hranatý, kruhový, oválný. Klasický, jednoduchý, dvojitý, s poličkou nebo se šuplíkem. Jednobarevný, černobílý, přírodní, vícebarevný. Možností výběru je opravdu mnoho.
Jednoduché skleněné provedení
Konferenční stolek umí s prostorem u pohovky, sedací soupravy či křesla velká kouzla nejen na pohled, ale i svou funkcí. Nabídne odkládací místo pro tiskoviny, dekorace, občerstvení, zkrátka pro všechno co je potřeba zrovna odložit z ruky. Svým designem uvede celou místnost do harmonie.
V případě častých návštěv, nebo pokud strávíte více času v křesle i na pohovce, je vám příjemné mít všechny potřebné drobnosti na svém místě a po ruce, je naprosto nezbytný. Ideální je stolek s úložnými prostory, jako jsou poličky i šuplíky. Tak můžete mít i stále uklizeno. Variantou může být i rohové provedení k vykouzlení příjemného a soukromého koutku.
Jak si vybrat?
Různé modely stolků splňují různé nároky. Je vhodné popřemýšlet nejen o tom, jak by měl vypadat, ale jaké požadavky na něj máte.
Měl by ladně zapadnout do dané koncepce obývacího pokoje nebo jakékoliv jiné místnosti. Klasicky jednoduché jsou korespondující do minimalistických, jemných, čistých, elegantních interiérů. K designové pohovce lze vybrat nevšední tvar i materiál. Na výběr jsou například v extra moderním duchu sofistikované bedny. Úložné prostory ocení všichni, kteří potřebují mít vše na dosah, od knížky, hracích karet, ovladače, po prostírání. K rozkládací využívané sedačce je praktické pořídit stolek lehký nebo na kolečkách pro rychlý přesun. Konstrukční výška bývá obvykle 45 – 50 cm. Jestli si na něj servírujete i teplé jídlo, nabízí se variace modelů, které se dají snadno polohovat.
Designový obývací pokoj
Údržba
Ať už je stolek dřevěný, ze skla, kovu nebo plastu, k udržení stále hezkého a nového vzhledu je nutná pravidelná a vhodná péče.
Když se rozhodnete pro dřevo, zaměřte se na jeho povrchovou úpravu. Vlhkost dokáže deformovat neošetřený povrch a mohou se vyskytnout plísně. Intenzivní paprsky slunce vybělí barevný odstín, nádobí s horkým obsahem patří na prostírání k zamezení nevzhledných map.
Výhodou skleněných stolků je odolnost vůči slunci, vlhkosti i teplu. Jen jsou velmi citlivé k mechanickému poškození. Je třeba se vyhýbat těžkým, ostrým předmětům bez ochranného podložení.
Lakované konferenční stolky se lehce omývají nejlépe navlhčeným hadříkem. Čisticí prostředky s chemií mohou znehodnotit lesk a barva na přímém slunci bez ochrany postupně vybledne stejně jako u neošetřeného dřeva.