Kapverdské ostrovy – Sal


Ostrov Sal leží v severní části Kapverdského souostroví. Je to velmi větrný ostrov, proto je vhodný i pro surfaře. Úředním jazykem je zde portugalština, ale bez problému se domluvíte i anglicky. Sal je celoroční destinace, nicméně počasí je velmi proměnlivé, takže záleží spíše na štěstí.  Když letíte na ostrov Sal, nejdříve máte mezipřistání na ostrově Boa Vista, kde vystoupí turisté ubytovaní na tomto ostrově a nastoupí zase ti, kteří se vracejí do ČR.

surfař na vlně

Moře

Kapverdy leží v Atlantském oceánu, proto zde čekejte velké vlny, chladnější vodu a silné spodní proudy. Na pláži hlídají plavčíci, kteří na vás při překročení bezpečné vzdálenosti začnou pískat. Často tu můžete narazit na vyvěšenou červenou vlajku, ta znamená, že do moře nesmíte vůbec. Jinak je moře čisté a průzračné. Pláže jsou velmi široké a dlouhé, proto neležte jen na lehátku a běžte se projít.

Počasí

Jak už bylo řečeno, počasí je velmi proměnlivé. Rána a večery jsou velmi chladné, proto si s sebou přibalte i teplejší oblečení.  S deštěm se s největší pravděpodobností nesetkáte, ale zataženo bývá často. Ať se to při silném větru nezdá, sluníčko tu velmi silně opaluje, i když je zrovna pod mrakem. Proto se nemažte nižším faktorem, než je 30. Vezměte si ho s sebou dostatečné množství, protože na ostrově ho koupíte za 3x vyšší cenu, než u nás.
čistá pláž

Aktivity

Ostrov Sal je báječný pro surfaře, takže pokud se to chcete naučit, není problém. Na pláži je spoustu stánků, které vás tento sport naučí. Můžete si také půjčit auto a ostrov si projet sami. V případě, že z půjčení auta máte strach, využijte nějaký z mnoha výletů, které nabízí přímo cestovní kancelář, či mnoho prodejců před hotelem. Každé ráno připlouvají na molo v rybářském městečku Santa Maria rybáři, kde své úlovky prodávají. Hodně turistů se na molo chodí dívat a úlovky si fotit. Za 1 euro se můžete vyfotit s malým žralokem, pokud rybář zrovna nějakého chytil.