Jak změnit svůj životní styl, abyste byli zdravější a zároveň štíhlejší?

Jaké jsou největší mýty o zdravém životním stylu, a také o dietách? Je skutečně nutné se neustále omezovat, trápit, odříkat si a týrat své tělo v posilovně, tělocvičně nebo fitcentru? Jaké jsou vůbec zásady zdravého životního stylu a co nám pomůže začít a také si tento styl udržet?
chléb s pomazánkou
1.       Neslibujte si, že všechno nezdravé okamžitě vyloučíte ze svého jídelníčku a už nikdy to jíst nebudete. Zaprvé je to holý nesmysl a zadruhé je to velice motivující. Naopak je někdy sladkost přesně to, co si po náročném dni zasloužíte. Zásada by měla být, že se omezíte, nikoli že si to úplně zakážete. Jak víme, zakázané ovoce chutná nejlépe, proto nikdy nebudou zákazy na vaše oblíbené cukrovinky nebo slané dobroty fungovat. Stačí, když se jimi přestanete ládovat denně.

2.       Zbavujte se kilogramů pozvolna, klidně několik měsíců, a to jenom tím, že se usměrníte ve svém jídelníčku.

3.       Nemusíte hned začít plánovat, že už se nikdy nenapijete limonády (nesmysl), stačí, když postupně budete nahrazovat nějakou část toho, co běžně vypijete, vodou.
žena u večeře
4.       Nedělejte ve svém jídelníčku škrty ve všech cukrech – složité sacharidy, které najdete v pečivu, těstovinách, ovoci a zelenině, nutně potřebujeme k přežití, a hlavně ke správné funkci mozku.

5.       Připravujte si snídaně bohaté na proteiny a vitaminy – takže jsou ideální například vejce a pečivo (tmavé a nejlépe celozrnné).

6.       Omezte slazení nápojů, které pijete.

7.       Připravujte si svačiny a nespoléhejte na rychlé pokrmy typu vlašák nebo kupovaná bageta či fastfood.
vážení ženy
8.       Nahraďte nezdravé sladkosti těmi zdravými: ovocem, zeleninou, kvalitní hořkou čokoládou nebo třeba sušeným ovocem.

9.       Jezte malé porce, ale častěji. Je lepší se najíst desetkrát za den, přičemž alespoň polovina z těchto svačinek bude ovoce nebo zelenina než se najíst jednou na nejvyšší možnou míru.

10.   Jezte pomalu, dobře kousejte a vychutnávejte – sníte toho méně!