Co s místností navíc?

Nachází se ve vašem domě místnost navíc, u které stále hledáte smysluplné využití? Zde je pár tipů, které by vám mohly pomoc is rozhodováním, jak tuto místnost využít, a k čemu by mohla sloužit.

Pracovna

Že pracujete manuálně, a domácí pracovnu nevyužijete? Nesmysl. Zde si můžete zařídit psací stůl, na který umístíte váš počítač, a budete zde trávit chvíle odpočinku u videoher, nebo brouzdáním po internetu. Ke zdi postavíte knihovnu, nebo vitrínku s vaší sbírkou, a naproti stolu například malou pohovku, kde si klidně odpočinete. Nikdo nemusí vědět, že zde právě nepracujete. Bude to místnost, ve které vás nikdo nesmí rušit.

šedá pracovna

Pokoj k pronájmu

V případě že se jedná o místnost z větší části oddělenou od zbytku domu, a vám by se právě hodily nějaké peníze navíc, můžete ji pronajmout. Toto řešení není pro každého, protože někdo si zkrátka své soukromí střeží víc, než jiný. Pokud vás však toto netrápí, můžete ji pronajmout třeba studentovi, nebo někomu, kdo se právě rozhodl osamostatnit. Nemusíte mít strach, protože nájemníka si vyberete sami, a stejně tak si sami stanovíte pravidla. Jen si danou osobu pro jistotu řádně prověřte, aby pak nedošlo k potížím.

Domácí kino

Ačkoliv jistě máte v obývacím pokoji televizor, domácí kino má zkrátka svoje kouzlo. Na jednu stěnu můžete umístit plátno, a naproti postavit projektor. K tomu přidejte řadu pohodlných křesel, nebo sedacích vaků, kvalitní reproduktory na stěny, a zatemněte okna. O víkendech tak můžete pořádat filmové večery pro rodinu, nebo přátele, a mít z filmu větší požitek.

soška budhy

Meditační místnost

Jestli patříte k lidem, kteří si nejlépe odpočinou při meditaci, není o čem přemýšlet. Pokoj vymalujte barvami, které vám dělají dobře, na zem dejte koberce, a pohodlné polštářky, do rohu místnosti umístěte stolek s vonnými tyčinkami, a oblíbenými soškami, pod kterým může stát přehrávač na meditační hudbu.