10. 6. 2023 | 15:41
You are here:  / Co jsme komu zase udělali

Co jsme komu zase udělali

Pokud milujete francouzský humor, určitě byste si neměli nechat ujít druhý díl bláznivé komedie „Co jsme komu zase udělali.“ Film, který Vás určitě nezklame, a i když se jedná o komedii, budete se v kině stydět za to, že se smějete tak nahlas. Protože nejen české komedie jsou k popukání, co více, ty francouzské mají skoro vždy svůj jedinečný styl, který nemůže zklamat.
Pro pořádek si nejprve připomeňme ve stručnosti první díl. Claude a Marie Verneuilovi jsou milovníci staré Francie. Věřící katolíci, vážení občané, rodiče čtyř dcer, které vychovávají konzervativně. Ale jaké je jejich překvapení, když si první dcera vezme muslima, druhá žida a třetí Číňana. Poslední nadějí je nejmladší dcera, která si díky bohu našla katolíka. Až na jednu maličkost. Katolík je černoch. A ještě ke všemu má nesmírně cholerického otce, který si svatbu přeje stejně málo jako Claude a Marie Verneuilovi.
světlo u opony
I ve dvojce Vás čeká notná dávka nekorektního humoru, který Vám pěkně podráždí bránici. Zeťové Rachid, David, Chao a Charles se rozhodnou z mnoha důvodů opustit Francii, která se jim jeví jako stále méně bezpečná. Claude a Marie se ovšem se svými dcerami a vnoučaty odmítají rozloučit a tak dělají vše pro to, aby svým zeťům ukázali, že Francie je tou nejlepší zemí k životu a neváhají investovat množství peněz.
Aby byl příběh ještě bláznivější, setkáváme se v něm s potrhlým farářem, Afgáncem, který utíká před Talibanem a černošskou rodinou Charlese, která se chystá na svatbu Charlesova bratra. Jaké je ovšem překvapení pro katolickou rodinu, když místo ženicha na seznamovací večeři přijde nevěsta.
konec představení
Christian Clavier a Chantal Lauby opět podávají excelentní výkony, velmi šikovný je také dabing Miroslava Donutila a Elišky Balzerové. Také dcery i zeťové dostávají ve dvojce více prostoru a  celkově je příběh dynamičtější. Říká se, že dvojky se natáčet nemají. Až na výjimky, kdy dvojka překoná kvality jedničky. A to je rozhodně i tento případ.