Co jsme komu zase udělali

Pokud milujete francouzský humor, určitě byste si neměli nechat ujít druhý díl bláznivé komedie „Co jsme komu zase udělali.“ Film, který Vás určitě nezklame, a i když se jedná o komedii, budete se v kině stydět za to, že se smějete tak nahlas. Protože nejen české komedie jsou k popukání, co více, ty francouzské mají skoro vždy svůj jedinečný styl, který nemůže zklamat.
Pro pořádek si nejprve připomeňme ve stručnosti první díl. Claude a Marie Verneuilovi jsou milovníci staré Francie. Věřící katolíci, vážení občané, rodiče čtyř dcer, které vychovávají konzervativně. Ale jaké je jejich překvapení, když si první dcera vezme muslima, druhá žida a třetí Číňana. Poslední nadějí je nejmladší dcera, která si díky bohu našla katolíka. Až na jednu maličkost. Katolík je černoch. A ještě ke všemu má nesmírně cholerického otce, který si svatbu přeje stejně málo jako Claude a Marie Verneuilovi.
světlo u opony
I ve dvojce Vás čeká notná dávka nekorektního humoru, který Vám pěkně podráždí bránici. Zeťové Rachid, David, Chao a Charles se rozhodnou z mnoha důvodů opustit Francii, která se jim jeví jako stále méně bezpečná. Claude a Marie se ovšem se svými dcerami a vnoučaty odmítají rozloučit a tak dělají vše pro to, aby svým zeťům ukázali, že Francie je tou nejlepší zemí k životu a neváhají investovat množství peněz.
Aby byl příběh ještě bláznivější, setkáváme se v něm s potrhlým farářem, Afgáncem, který utíká před Talibanem a černošskou rodinou Charlese, která se chystá na svatbu Charlesova bratra. Jaké je ovšem překvapení pro katolickou rodinu, když místo ženicha na seznamovací večeři přijde nevěsta.
konec představení
Christian Clavier a Chantal Lauby opět podávají excelentní výkony, velmi šikovný je také dabing Miroslava Donutila a Elišky Balzerové. Také dcery i zeťové dostávají ve dvojce více prostoru a  celkově je příběh dynamičtější. Říká se, že dvojky se natáčet nemají. Až na výjimky, kdy dvojka překoná kvality jedničky. A to je rozhodně i tento případ.