Bojujte proti zdravotním potížím

Zdravotní problémy dříve nebo později potkají každého z nás. Snažíme se jim vyhýbat, kdo by o ně také stál? Ale není to snadné. Některé věkové kategorie jsou ohroženější. Pokusme se alespoň zmírnit některé nepříjemné příznaky.
Třeba takové období menopauzy není pro ženu ničím příjemným. Nevyhýbá se, ale ani mužům. Muži mohou v tomto období zaznamenat úbytek testosteronu.
sójové mléko a sója.jpg
U žen jde menopauza ruku v ruce s osteoporózou. Nepříjemné příznaky pociťují všechny ženy v období menopauzy. Některé méně, některé více. Menopauza je pro ženu těžké období. Není to sice nemoc, ale život dokáže pěkně znepříjemnit. Příčinou je úbytek estrogenu. Jedná se různorodé fyzické a psychické potíže. Noční pocení, návaly, bušení srdce, deprese, náladovost, nespavost. Ne každá žena musí tyto nepříjemné pocity prožívat. Pokud, ale patříte mezi ty, které období klimakteria sužuje, zkuste užívat přírodní přípravky. Těchto přírodních přípravků je na trhu dostatek, vybrat si může každá žena. Velkou výhodou je, že tyto přírodní přípravky jsou bez vedlejších účinků.
Jak si ještě pomoci?
Snažte se udržovat alespoň nějaký pohyb. Choďte na procházky, cvičte. Pozornost věnujte také jídelníčku. Jezte raději méně kalorické potraviny. Stravujte se pravidelně. Dopřejte tělu hodně ovoce a zeleniny. Zařaďte luštěniny, ryby, ořechy, vejce a mléčné výrobky. Snažte se udržet si stálou stejnou hmotnost. Vyhýbejte se alkoholu a silným kofeinovým nápojům. Kofeinové nápoje totiž zapříčiní nespavost a budete se více potit.
Vyhýbejte se rafinovaným cukrům. Bude-li vám kolísat hladina cukru v krvi, budete podrážděné.
rentgen ruky.jpg
Konzumujte výrobky se sójovými boby. Obsahují fytoestrogeny, které částečně nahrazují klesající estrogen v těle ženy.
Dodržujte pitný režim. Je důležitý pro zrychlení metabolizmu a budete mít pocit sytosti. V rámci pitného režimu můžete popíjet bylinné čaje, které negativní příznaky klimakteria zmírní.