25. 10. 2021 | 14:39
You are here:  / Internet / Když jsme bez peněz

Když jsme bez peněz

Chvíli si v klidu popřemýšlejte, do které kategorie byste zařadili sami sebe. A až na to přijdete, pokračujte ve čtení článku.  

Do těchto finančních potíží se někdo dostává sám, svým přičiněním a svým životem. Je jasné, že pokud je člověk den co den v hospodě a ve vrhcábech fortunu pokouší, peněz moc mít nebude. Jsou však také ti, kteří dvakrát obrátí každou korunku a hodně si rozmyslí, než ji pustí do oběhu. A i tito lidé se mohou ocitnou v situaci, kdy by potřebovali peníze. Například na koupi chatičky, nového auta, nebo třeba na opravu střechy. A je to tady. Kde vzít a kde koho okrást? Udělat banku? 

 bankovní karta

Ano, i takoví jedinci se najdou. Ale normální člověk nepřemýšlí takovým způsobem, neb ví, že buďto hned, nebo později by byl snaživou policií jat a pak by úpěl v temném žaláři, plném nebezpečenství a zvrhlíků. Proto volí cestu rozumnou, pěkně se ohákne a s úsměvem na líci nakráčí do banky. Po pár hodinách z ní vylítne jako pták, když ho v hnízdě navštíví tetka kočka. Tentokrát již bez úsměvu se k bance otáčí a pěstí hrozí k jejím oknům. Nic platno. Požadovanou půjčku nedostal, protože má malý příjem. Tedy, abychom byli přesní, jemu malý nepřijde, jinak by do práce nechodil a mohl by se na ni krajcvajs. Jenže bankovní úředník se poradil s nějakými chytrými tabulkami, ruče něco spočetl a hle, hnal pána chtivého peněz svinským krokem. Kat, aby to spral.  

bankovky

Onen pán však vůbec nemusí klít jako pohan bezbožný. Stačí když se poučí, co to je hypotéka bez dokládání příjmů. Jde o zcela seriózní obchod, kterýžto je státem a dalšími institucemi řádně posvěcen a také tedy hojně využíván. Každý, kdo v bance či jiné instituci nepochodí, může se sem obrátit a spustit kolotoč na kterém se zvesela točí spousty peněz. A odsud se každý ve velké většině vrací domů s úsměvem, protože to by bylo, aby to nebylo. Skutečně. Odmítnutých klientů, jsou-li vůbec jací, je opravdu nemnoho. Nevěříte? Zkuste to a uvidíte. 

4.5/5 - (2 votes)